Junior IT Researcher / Recruiter (Bucuresti)12 Jun 2020

  • Angajator: IntelSol
  • Locatie: Str. Austrului Nr. 44, Sector 2
  • Durata: Nedeterminata

Descrierea postului

General

Cautam o persoana care sa se alature echipei noastre de recrutare IT, dornica de a explora mediul online, de a invata notiuni IT si de a performa.

Pentru aceasta pozitie, NU ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA ANTERIOARA - dar ESTE OBLIGATORIE, O MARE DORINTA DE A INVATA!

Responsabilitati

  • analiza detaliata a cerintelor din descrierile de post (Job Descriptions);
  • analiza detaliata a cerintelor pentru profilele candidatilor;
  • cautarea in baza de date proprie si contactarea celor mai potriviti candidati;
  • cautari/prospectare (research) cu ajutorul motoarelor de cautare Internet si a site-urilor de socializare (in special LinkedIn);
  • organizarea informatiilor obtinute conform criteriilor agreate si prezentarea acestora ca rapoarte scrise;
  • mentinerea informatiilor actualizate in baza de date;
  • postarea de pozitii noi pe site-ul nostru;
  • completarea rapoartelor de interviu si a CV-urilor de prezentare catre clienti;mentinerea comunicarii cu respectivii candidati;
  • participarea la interviuri cu candidati specialisti IT & Telecom impreuna cu un Senior Recruiter;

Cerinte

Studii

  • facultate terminata sau masterand cu disponibilitate de lucru, program normal;

Altele

  • limba engleza scris si vorbit - nivel bun;
  • cunostinte bune cu pachetul Microsoft Office;
  • dorinta si capacitate de a invata;
  • putere de concentrare si atentie la detalii;
  • relationare personala foarte buna - lucru in echipa;

Oferta

  • Training la locul de munca;
  • Locatie centrala, usor accesibila;
  • Posibilitatea de a incepe o cariera in recrutare;
  • Program de lucru 8:00 - 16:30 (30 min pauza de pranz).

Send your CV now, using the form below:

upload cv